کارگاه آموزشی مدیریت نیروهای داوطلب در سازمان های مرم نهاد

سرفصل آموزشی

مدیران و کارمندان در سمن ها چه در سطح فردی و چه در سطوح سازمانی، اغلب با چالشهای غیرمعمولی مواجه هستند. آنها ساعتهای طولانی را با منابع محدود و در شرایط اجتماعی- اقتصادی متغیر، مشغول فعالیت هستند تا به افراد به حاشیه رانده شده و محروم جوامع خود کمک کنند. ضرورت ایجاب میکند تا پشتیبانی ها و حمایت های لازم برای مدیران و کارکنان در سمن ها در راستای ارتقا کیفیت مدیریت نیروی داوطلب، به عنوان شالوده اصلی منابع انسانی،  در همه سطوح فراهم گردد. بی شک در عصر حاضر فرصتی مغتنم برای داوطلبان برای سهیم شدن در ارتقاء کیفیت زندگی و ارائه خدمات بشردوستانه در جوامع خود فراهم شده است و “رهبری کارآمد” نیروی داوطلب برای ترجمان انگیزه، علایق، منابع و مهارت های ایشان به خدمات موثر به مراجعین در سمن ها اجتناب ناپذیر می نماید. بنابراین این کارگاه آموزشی به منظور به اشتراک گذاری نمونه های و تجارب موفق حاضر طراحی شده است و قصد بازگویی رویکردهای سنتی و خسته کننده قدیمی را ندارد.

روش برگزاری کارگاه

بر پایه اصول یادگیری بزرگسالان، این کارگاه  ترکیبی از تسهیلگری و آموزش ساختار یافته دارد. این کارگاه (در مجموع 3 ساعت) رویکردی کاربردی و تعاملی شامل فعالیتهای گروهی کوچک، شبیه سازی و ارائه های کوتاه را بکار خواهد گرفت.

انتظار می رود که با شرکت در این کارگاه، شرکت کنندگان با موارد زیر بیشتر آشنا گردند:

  • ویژگی های سمن های موفق برای ایجاد بیشترین درگیری نیروی داوطلب
  • اخلاقیت حرفه ای برای داوطلبین
  • مدیریت و ارزیابی عملکرد نیروی داوطلب

تسهیلگر:

آقای امیر زردوز تسهیلگری این دوره را برعهده خواهند داشت. ایشان از سال 2014 در حال تحصیل دوره دکترای تخصصی “رهبری” هستند و متخصص حرفهای بهبودی اعتیاد (CPRC) از سیستم مراقبت سلامت کشور ایالات متحده میباشند. ایشان در حال حاضر در سمت “قائم مقام مدیر کشوری” و “مدیر پروژه توسعه ظرفیت سازمانهای مردم نهاد” در آپریشن مرسی، سازمان مردم نهاد بینالمللی سوئدی، مشغول به کار هستند. ایشان بیش از یک دهه، به تلاش بیوقفه برای مقابله مؤثر با مسائل اجتماعی متعددی مشغول بوده اند و به صورت تخصصی بیش از هزار نماینده از سازمانهای مردم نهاد ایرانی و دفاتر دولتی در موضوعات گوناگون را در سطوح ملی و بینالمللی آموزش داده اند. ایشان همچنین مشاورعلمی پنج کتاب منتشر شده  می باشند.

زمان برگزاری : روز دوشنبه، 13 آذرماه ماه 1396 از ساعت 14 الی 17

مکان برگزاری : ساختمان آرشیو ملی ایران

هزینه ثبت نام : 30 هزار تومان

مهلت ثبت نام : روز یکشنبه، 12 آذرماه 1396 ( ظرفیت محدود، 20 نفر )

خواهشمند است هزینه دوره را به شماره حساب 1-5648504-850-101 و یا شماره کارت 7105-4002-1219-6274  بانک اقتصاد نوین به نام شبکه ملی موسسات نیکوکاری و خیریه واریز و فیش آن را به شماره 88749172 ارسال فرمایید. جهت کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با شماره 88749172 تماس حاصل نمایید.