چرا به فکر راه‌اندازی میز مشاوره در بخش ثبت صورتجلسات افتاده‌ایم؟

موضوع ثبت صورتجلسات مختلف در اداره کل ثبت شرکتها و موسسات غیر تجاری همواره یکی از مشکلات سازمان های مردم نهاد و موسسات خیریه بوده است.

عدم تطبیق موضوعات اساسنامه‌های تیپ موسسات خیریه با الزامات ثبت شرکتها، عدم آگاهی مدیران موسسات خیریه از روندها، پیچیدگی موضوع تایید هم‌زمان مرجع نظارتی و صدور مجوز و در عین حال الزامات اداره کل ثبت شرکت‌ها از یک سو  و  مکانیزه شدن فرایند ثبت و پی گیری صورتجلسات و عدم پذیرش مراجعات و مشاوره حضوری با کارشناسان از سوی دیگر به گسترده شدن این نوع مشکلات افزوده است.

پروژه میز مشاوره سمن‌ها در سرفصل موضوعات ثبتی قصد دارد تا با ارائه خدمات مشاوره‌ای و نیز خدمات اجرایی در بخش‌های فوق به حل برخی از این مشکلات پرداخته و کار را برای مدیران موسسات خیریه و نیکوکاری تسهیل نماید.

چرا  موسسات نیکوکاری، خیریه‌ها و سمن‌ها باید برای این خدمات به ما مراجعه کنند؟

موسسات خیریه، سمن‌ها و مراکز نیکوکاری معمولا در موضوعات ثبتی دارای ویژگی‌های خاصی هستند که ناشی از فرآیندهای اختصاصی جاری در آنها و نیز الزامات مراجع صدور مجوز آنها می‌باشد. این در حالی است که موسسات مشاوره و ثبتی عادی از این موارد بصورت تخصصی آگاهی نداشته و به همین دلیل روند کارهای ثبتی این موسسات در موسسات عادی (مخصوص شرکت های تجاری ) طولانی تر و هزینه‌بر تر از معمول می‌گردد.

چه نوع خدماتی در این میز مشاوره انجام می‌پذیرد؟  

برخی از عناوین کارهایی که در میز مشاوره سمن‌ها برای موسسات انجام خواهد شد عبارتند از:

 1. خدمات مشاوره تلفنی در رابطه با معرفی روند انجام کار، پاسخ‌ به پرسش‌های موسسات خیریه و نیکوکاری که ممکن است بصورت تلفنی موضوع حل و فصل گردد.
 2. مشاوره تلفنی و راهنمایی در حوزه تاسیس سازمان‌های مردم نهاد.
 3. انجام خدمات ثبت صورتجلسات تاسیس.
 4. انجام خدمات ثبت صورتجلسات تغییرات. مانند:
  1. تغییرات یا تمدید هیات مدیره
  2. تغییرات اعضای هیات امنا
  3. تغییر آدرس یا اصلاح کد پستی
  4. ثبت تصویب حساب‌ها
  5. انتخاب یا تمدید بازرس قانونی
  6. ثبت روزنامه کثیرالانتشار انتخاب شده در مجمع
  7. تغییر صاحبان امضا و اعلام امضاهای قانونی در اسناد تعهد آور و مالی
 5. ثبت لوگو، نشان، کاراکترهای اختصاصی تصویری (عروسک، شخصیت تصویری، شعار، … ) موسسات خیریه و نیکوکاری و یا لوگوی پروژه‌های آنها که قابلیت انحصاری شدن دارد

هزینه انجام خدمات ثبتی توسط مشاوران ما چقدر است؟

در حالت عادی و انجام یک مشاوره تلفنی هزینه‌ها تنها همان مبلغ حق المشاوره‌ای است که در بخش رزرو زمان پرداخت می‌نمایید.

در صورتی که در حین فرآیند مشاوره مشخص شد که مشاوران ما باید موضوع تنظیم و ثبت صورتجلسات را برای شما انجام دهند، بسته به نوع سرویس درخواستی هزینه محاسبه و اعلام خواهد شد. در این صورت هزینه مشاوره اولیه دریافتی به عنوان بخشی از هزینه کل کار محاسبه شده  و از مبلغ کل کسر خواهد شد.

تذکر مهم: در صورت عدم رضایت از مشاوره دریافتی، تمام وجه پرداخت شده بصورت کامل مسترد خواهد شد.

در صورتی که سئوالات دیگری وجود دارد می‌تواند با دفتر شبکه ملی موسسات خیریه و نیکوکاری تماس حاصل نموده و موضوع را مطرح نمایید.